پنج‌شنبه 14 آبان‌ماه سال 1388

همایش «ملی مدیریت کارآفرینی و توسعه منطقه‌ای»‌ 11 و 12 آذر ماه از سوی مرکز کارآفرینی و دانشکده مدیریت و حسابداری دانشگاه سیستان و بلوچستان برگزار می‌شود.

به گزارش سرویس صنفی آموزشی خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، این همایش به منظور شناسایی فرصت‌های کارآفرینانه، ارزیابی نتایج حمایت‌های دولت از طرح‌های اقتصادی و کمک به ارتقای سطح علمی و کاربردی این طرح‌ها برگزار می‌شود.

گفتنی است؛ ترویج فرهنگ کار آفرینی بارویکرد منطقه‌ای، ایجاد زمینه های تبادل نظر و تعامل میان صاحبنظران و اندیشمندان کارآفرینی، شناسایی قابلیت‌ها و توانمندی‌های بومی و منطقه‌ای در راستای توسعه کسب کارهای جدید، معرفی راهبردهای نوین توسعه منطقه‌ای با رویکرد مدیریت کارآفرینی و توسعه منطقه‌ای، توسعه و ترویج فرهنگ تحقیق و پژوهش در زمینه کارآفرینی و توسعه منطقه‌ای، معرفی دستاوردهای تحقیقاتی پژوهشی و کاربردی در زمینه مدیریت کارآفرینی و کسب کارهای جدید، حمایت فکری از کارآفرینان موفق با رویکرد توسعه منطقه ای، شناسایی نیازها و الزامات توسعه کارآفرینی در منطقه، بررسی موانع ومحدودیت‌های توسعه کارآفرینی در کشور برخی از اهداف برگزاری این همایش است.

ازآنجاکه تهیه و تدوین BP یکی از مهمترین فعالیت‌های کارآفرینانه می‌باشد، تهیه و تدوین طرح تجاری، کمک شایانی به دانشجویان به ویژه دانشجویان فارغ‌التحصیل برای آشنایی با چگونگی تدوین طرح تجاری است. به همین منظور مرکز کارآفرینی دانشگاه در حال بررسی و تدوین آیین‌نامه تدوین طرح‌های کسب و کار به منظور برگزاری این مسابقه بزرگ است و اطلاعات بیشتر در مورد زمان برگزاری و ارسال طرح ها متعاقباً اعلام می گردد.

منبع : ایسنا